p3com

Renovovanie tonerov

Tonery

Ponúkame vám renováciu vašich tonerových kaziet do laserových tlačiarní ako aj predaj kompatibilných náplní do atramentových tlačiarní.

Najčastejšie otázky

Prečo uvažovať o kúpe renovovaných tonerov?
V takmer každej firme a domácnosti sa nachádza aspoň jedna tlačiareň. Cena za toner či atramentovú náplň do tlačiarne tvorí najväčšiu časť prevádzkových nákladov. Renovácia tonerov ponúka možnosť ako ušetriť na tlači vašich dokumentov.

Kvalita spoľahlivosť renovovaných tonerov
Všeobecne prevláda názor, že renovované tonery sú nespoľahlivé a vydržia menej ako originál. To môže byť pravda, lebo každý toner sa môže renovovať neodborne. Zlé meno renovovaným tonerom robia rôzne spoločnosti, ktoré sa snažia ušetriť na použitých komponentoch a výsledkom je nekvalitný produkt a slabá popredajná podpora.
Existujú však aj „dobrí renovátori“, vďaka ktorým si renovované tonery nachádzajú uplatnenie u stále väčšieho okruhu užívateľov nie len z radov domácností ale i rôznych firiem, cestovných kancelárií, školských zariadení či advokátskych a notárskych kancelárií.

Reklamácie a renovované tonery
Aj napriek našej výstupnej kontrole a snahe poskytovať kvalitné služby sa môže stať, že renovovaný toner bude po určitom čase tlačiť zle, vynechávať riadky, či špiniť. V takom prípade sme pripravený okamžite vykonať nápravu alebo vymeniť toner za nový kus.
Vaša záruka na plnohodnotnú tlač sa vzťahuje na celú kapacitu tonera až jeho úplného vyprázdnenia.

Koľko strán vytlačí renovovaný toner?
Počet vytlačených strán závisí od typu tlačiarne a tonera. Existujú tonery na 1500, 2000, 3000, 6000, ale aj 7000 či 8000 strán. Každý výrobca udáva kapacitu tonera pri 5% pokrytí strany, čo zodpovedá normálnemu textu formátu A4.
Naša spoločnosť zaručuje, že renovované tonery budú mať rovnakú kapacitu ako originálne tonery. U väčšiny tlačiarní sa dá jednoduchým spôsobom overiť kapacita tonera ako aj počet vytlačených strán na danom toneri. Zároveň je potrebné zdôrazniť, že pri tlačení dokumentov s obrázkami je počet vytlačených strán menší pretože sa spotrebováva viac tonerového prášku ako je štandardných 5% na stranu.